Alăturați-vă echipei Curtea Veche! Căutăm oameni cărora le plac cărțile noastre, au cunoștințe de specialitate, responsabilitate și entuziasm. În acest moment, avem disponibile următoarele posturi:

MARKETING ȘI COMUNICARE

1) Intern PR și Marketing.

Dacă ești student în an terminal sau un tânăr absolvent de Comunicare/Marketing și îți dorești să înveți mai multe despre promovarea în domeniul cultural, îți propunem să ne fii coleg de birou timp de câteva luni. Pentru a profita la maxim de această experiență, este bine să ai deja cunoștințe de operare PC (pachetul Microsoft Office), să știi ce înseamnă social media, să îți placă să scrii și să stăpânești foarte bine limbile română și engleză. Internshipul este recompensat cu cele mai frumoase cărţi ale editurii. Așteptăm CV-ul tău pe adresa pr@curteaveche.ro.

2) Redactor de non-ficțiune

Căutăm, așadar, un redactor talentat, cu experiență în domeniu și multă pasiune pentru lectură.
Dacă te încadrezi în cerințele de mai jos, trimite un CV pe adresa: redactie@curteaveche.ro, până la data de 21 septembrie 2016.

Responsabilităţile postului:

– Redactare carți de non-ficțiune (autori români și străini)

– Verificarea conformității traducerii cu originalul

– Întocmire prezentări de autor, texte de copertă și de promovare a cărții

– Evaluare de manuscrise și propuneri de titluri pentru editare

Cerinţe:

– Studii superioare

– Experienţă de minimum 3 ani ca redactor de carte

– Cunoştinţe temeinice de limba română

– Cunoaşterea avansată a limbii engleze și a unei alte limbi străine

– Excelente abilităţi de comunicare (scris şi oral)

– Persoană organizată

– Inițiativă și responsabilitate

– Usurință în editarea de texte în Word

Ofertă (bonusuri, beneficii):

– Pachet salarial atractiv

– Libertatea de a lucra parțial de acasă.

3. Tehnoredactor

Căutăm un tehnoredactor talentat, cu experiență în domeniu.
Dacă te încadrezi în cerințele de mai jos, așteptăm CV-ul tău pe adresa: redactie@curteaveche.ro, până la data de 13 septembrie 2016.

Responsabilitățile postului:

– paginare carte (text și ilustrații, unde este cazul);

– paginare materiale publicitare de mici dimensiuni;

– pregătirea fișierelor pentru tipar.

Cerințe:

– solide cunoștințe de InDesign, QuarkXPress, Photoshop și pachetul MSOffice;

– experiență în domeniu de minim 3 ani

- CV + Portofoliu

4. Graphic Designer

Dragi creativi, vrem să ne întregim echipa!

Ne-ar plăcea să cunoaștem un Graphic Designer talentat şi pasionat, care să realizeze grafica pentru copertele de carte şi materialele de promovare. Dacă eşti un bun cunoscător al programelor de grafică din pachetul Adobe (Photoshop, Illustrator, InDesign), îţi place partea de creaţie dar ştii şi paginare/DTP, pregăteşte-ţi CV-ul și portofoliul şi trimite-le până pe 21 septembrie la adresa recrutari@curteaveche.ro