Alăturați-vă echipei Curtea Veche Publishing! Căutăm oameni cărora le plac cărțile noastre, au cunoștințe de specialitate, responsabilitate și entuziasm. În acest moment, avem disponibile următoarele posturi:

DEPARTAMENTUL ECONOMIC

1) CONTABIL (CONTABILITATE PRIMARĂ)

Responsabilități:

  • Introduce în programul de contabilitate documentele primare;
  • Ține evidența contractelor de drepturi de autor încheiate de editură și a obligațiilor de plată ce decurg din acestea;
  • Urmărește efectuarea plăților către colaboratori și actualizează în permanență evidențele interne;
  • Arhivează sistematic și cronologic documentele contabile;
  • Oferă suport celorlalte departamente ale editurii în ceea ce privește rapoartele legate de datele financiar-contabile;
  • Întocmește și urmăreste diverse rapoarte și analize simple.

Cerințe:

  • Studii medii sau superioare în domeniul economic;
  • Bune cunoștinte de operare PC - în special MS Excel și Word;
  • Persoană organizată, comunicativă, atentă la detalii, capabilă să se concentreze la mai multe acțiuni concomitent;
  • Experiența într-o poziție similară reprezintă un avantaj.

Așteptăm CV-uri până la data de 20.03.2017 la adresa recrutari@curteaveche.ro.

DEPARTAMENTUL MARKETING ȘI COMUNICARE

1) INTERN PR ȘI MARKETING

Dacă ești student în an terminal sau un tânăr absolvent de Comunicare/Marketing și îți dorești să înveți mai multe despre promovarea în domeniul cultural, îți propunem să ne fii coleg de birou timp de câteva luni. Pentru a profita la maxim de această experiență, este bine să ai deja cunoștințe de operare PC (pachetul Microsoft Office), să știi ce înseamnă social media, să îți placă să scrii și să stăpânești foarte bine limbile română și engleză. Internshipul este recompensat cu cele mai frumoase cărţi ale editurii. Așteptăm CV-ul tău pe adresa pr@curteaveche.ro.