Angajăm Contabil (Contabilitate Primară)

Dacă îți plac cifrele si vrei să lucrezi într-un mediu dinamic, alături de oameni care iubesc cărțile, te așteptăm în echipa noastră! Căutam un coleg comunicativ, organizat și atent la detalii.

Responsabilități:
• Introduce în programul de contabilitate documentele primare;
• Ține evidența contractelor de drepturi de autor încheiate de editură și a obligațiilor de plată ce decurg din acestea;
• Urmărește efectuarea plăților către colaboratori și actualizează în permanență evidențele interne;
• Arhivează sistematic și cronologic documentele contabile;
• Oferă suport celorlalte departamente ale editurii în ceea ce privește rapoartele legate de datele financiar-contabile;
• Întocmește și urmăreste diverse rapoarte și analize simple.

Sursă foto: https://www.cebuanalhuillier.com/wp-content/uploads/2016/03/HNCK3988-1300×8671.jpg

Cerințe:
• Studii medii sau superioare în domeniul economic;
• Bune cunoștinte de operare PC – în special MS Excel și Word;
• Persoană organizată, comunicativă, atentă la detalii, capabilă să se concentreze la mai multe acțiuni concomitent;
• Experiența într-o poziție similară reprezintă un avantaj.

Așteptăm CV-uri până la data de 20.03.2017 la adresa recrutari [at] curteaveche.ro.